Jedna od najtraženijih obuka
Aleksandra Pravdić
Ana Zdravković
Neka od pitanja s tim u vezi na koja ćete dobiti odgovore na našem online seminaru su:
Svoja pitanja možete postavljati u interakciji sa predavačem ili nam ih možete poslati mejlom pre početka seminara, kako bismo teme prilagodili Vašim konkretnim potrebama, a odgovore ćete dobiti tokom trajanja online seminara.
Imajući u vidu značaj zaštite slobode izražavanja, naročito u savremenim okvirima Interneta, društvenih mreža i senzacionalističke štampe, važno je razumeti koje su granice ove slobode i kada je i kako moguće ostvarivati njenu pravnu zaštitu.
Imajući u vidu značaj zaštite slobode izražavanja, naročito u savremenim okvirima Interneta, društvenih mreža i senzacionalističke štampe, važno je razumeti koje su granice ove slobode i kada je i kako moguće ostvarivati njenu pravnu zaštitu. Iako sloboda medija predstavlja ljudsko pravo i jedan od temeljnih stubova pluralizma i demokratskog uređenja svakog društva, ona nije i ne može biti neograničena, te se zarad ostvarivanja ove slobode ne mogu kršiti pravo na ugled, čast, pijetet, privatnost i pravo na pretpostavku nevinosti.
Novinarima, aktivistima, članovima nevladinih organizacija i civilnog sektora, pravnicima, advokatima i svima ostalima koji žele da se informišu o mehanizmima zaštite slobode govora na nacionalnom i međunarodnom nivou.
Advokat Aleksandra Pravdić diplomirala je 2016. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu na pravosudno-upravnom smeru. Pripravnički staž obavila je u advokatskoj kancelariji Avramović i partneri, a od položenog pravosudnog ispita samostalno se bavi advokaturom. Pretežno postupa u građanskopravnim sporovima, uz pružanje usluga pravnog savetovanja u oblasti radnog i privrednog prava. Aleksandra je saradnica Centra za pravosudna istraživanja (CEPRIS), nezavisnog stručnog udruženja za proučavanje, istraživanje i obuku u pravosuđu, od njegovog osnivanja 2016. godine. Pod okriljem ove organizacije učestvovala je u sprovođenju različitih projekata u vezi sa analizom, unapređenjem i jačanjem nezavisnosti pravosuđa.
Ana Zdravković je doktorantkinja Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Deo istraživanja za svoju doktorsku disertaciju obavila je na Ludvig Bolcman institutu za ljudska prava u Beču. Pretežno se bavi teorijom međunarodnog prava i ljudskim pravima. Tokom 2019. i 2020. godine je na matičnom fakultetu učestvovala u izvođenju nastave na predmetu Međunarodno javno pravo. Nakon obavljenog pripravničkog staža u advokaturi, 2021. godine je položila pravosudni ispit. Autorka je više naučnih i stručnih radova objavljenih u domaćim i međunarodnim časopisima, od kojih je najnoviji „SLAPP tužbe – zloupotreba prava na sudsku zaštitu u službi ograničenja slobode izražavanja” (Strani pravni život, 2022). Članica je Centra za pravosudna istraživanja (CEPRIS).